Зимовий етап обласного фестивалю-конкурсу української культури та фольклору «Байбак-фест 2018» в Новоайдарському районі

Дата: 22.12.2018 08:53

19 грудня, в Новоайдарі пройшов зимовий етап обласного фестивалю-конкурсу української культури та фольклору «Байбак-фест 2018», присвячений чарівному і дивному святу Святого Миколая. Організаторами заходу виступили: Управління культури, національностей та релігії Луганської обласної державної адміністрації, Луганський обласний центр народної творчості, Новоайдарська районна державна адміністрація та Новоайдарська районна рада. Участь у фестивалі взяли більш ніж 300 осіб: це майстри декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, фольклорні, театральні, музичні, хореографічні колективи, ансамблі народної пісні з Новоайдарського, Кремінського, Сватівського районів, Красноріченської ОТГ, міст Сєвєродонецьк та Лисичанськ. Гості фестивалю мали змогу ознайомитися з витворами декоративно-прикладного мистецтва та пригоститися смаколиками, які були представлені сільськими радами району на центральній площі Новоайдару. Конкурсна програма фестивалю проходила в районному Будинку культури. Саме там учасники демонстрували свою вправність у виконанні народних пісень, обрядів тощо. Програма конкурсу була дуже насиченою та різноманітною: народні пісні у виконанні колективів та солістів, театральні мініатюри, обрядові дійства, присвячені Різдвяним святам. Сюрпризом для гостей фестивалю став виступ народного аматорського чоловічого вокального квартету «Ясени» з смт Корець та народного аматорського вокального ансамблю української пісні «Веселі свашки» з м. Гоща Рівненської області, які на чолі з головою Гощанської райдержадміністрації Юрієм Ковальчуком та заступником голови Корецької райдержадміністрації Олександром Сухим завітали до Новоайдарського району, в рамках проекту культурного обміну «Схід і Захід разом». Родзинкою фестивалю став символ – Байбак, який підіймав настрій присутнім, фотографувався з охочими та дарував море позитивних емоцій. Всі учасники були нагороджені дипломами - за вагомий внесок у розвиток національної культури, збереження та відродження фольклорно – етнографічної спадщини українського народу та за участь у фестивалі. Наша об'єднану територіальну громаду представляли зі своїми роботами члени Красноріченської філії Кремінської міської громадської організації «Скарбниця талантів» «Чарівний кошик»: керівник клубу «Чарівний кошик»,спеціаліст відділу освіти,культури, молоді та спорту Красноріченської ОТГ Волкова Світлана Анатоліївна, члени клубу – Рябко Олена, Задорожня Алла, а також наймолодша майстриня клубу – Андросова Мирослава, учениця 6 класу Бараниківської ЗОШ. По закінченню фестивалю всіх гостей було запрошено на центральну площу селища, де відбулося запалення святкових вогників на ялинці. Новоайдарська районна державна адміністрація та Новоайдарська районна рада висловлюють щиру вдячність сільським головам за підтримку та надану допомогу у проведенні фестивалю!