Обласний науково-практичний семінар - репрезентація «Оновлення змісту і форм діяльності методичних установ в умовах трансформації в освітньому просторі України»

Дата: 07.04.2019 21:07

03 квітня 2019 року на базі спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 м. Старобільськ під керівництвом Старобільського РМК відбувся обласний науково-практичний семінар - репрезентація «Оновлення змісту і форм діяльності методичних установ в умовах трансформації в освітньому просторі України» для завідувачів районних методичних кабінетів (центрів) Луганської області. Тобто, цей захід зібрав фахівців, відданих шляхетній справі, - методичній службі освітньої галузі . Участь у цьому заході прийняли і працівники методичного кабінету відділу освіти, культури,молоді та спорту Красноріченської селищної ради ФЕДОРКОВА Л.В.,ЖУВАКО Л.В., КУЗНЄЦОВА А.В. та спеціаліст відділу освіти,культури, молоді та спорту з питань освіти та молоді БЕЗЛЮДЬКО І.П. Почесними гостями науково-практичного семінару були заступник голови Старобільської районної державної адміністрації ГРИГОРЕНКО Олена Олексіївна, директор Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ЦИМБАЛ ІРИНА ІВАНІВНА, заступник директора Луганського ОІППО КАСЬЯНОВА ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА, методист кафедри управління освітою ЛОІППО МАРТИНОВА Валентина Петрівна, начальник Відділу освіти Старобільської РДА ІВАШКІНА Олена Анатоліївна. Ідея проведення семінару, його тема продиктовані змінами, які відбуваються наразі в освіті України. Уже сьогодні зрозуміло, що освітня реформа передбачає радикальну перебудову роботи методичної служби як в організаційному , так і в змістовному та науково-методичному напрямках. З допомогою відеопрезентації «Вектори діяльності Старобільського районного методичного кабінету» учасники семінару мали змогу ознайомитися із перебігом діяльності методкабінету впродовж трьох останніх років. Потім на занятті «Модернізація діяльності методичних кабінетів в умовах реформування системи освіти в Україні», який проходив у формі педагогічного полілогу, завідувачі РМК віртуально перебудовували діяльність методичних установ відповідно до вимог часу. У цій методичній рубриці заочно брали участь і педагоги Старобільщини, які за допомогою відеоролика висловлювали свою думку щодо того: -чи потрібна педагогам району така методична служба як методичний кабінет -чи варто щось змінити в системі роботи методичного кабінету, щоб він працював на благо освіти району -яким має бути універсальний методист ХХІ століття? Після цього учасники семінару уявно занурилися в лоно Різдвяних педагогічних читань, прослухавши фрагмент виступу майстра слова, вчителя російської словесності Старобільської СЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Дехтярь Ірини Михайлівни, яка побудувала своє повідомлення на педагогічній спадщині великого педагога К.Д.Ушинського. Як формат освітньої ідеї на суд колег – завідувачів було представлено групову інтервізію з вчителями перших класів, які в процесі вільної комунікації обмінювалися думками та судженнями щодо переваг використання діяльнісного підходу при викладанні курсу «Я досліджую світ». А потім гості побували в імпровізованій творчій лабораторії директорів і заступників директорів з навчально – виховної роботи за темою «Особистість керівника в системі управління колективом закладу освіти». Тут додав настрою і позитиву учасникам семінару мотиваційний ролик «Мрійте». На завершення з учасниками семінару було проведено рефлексію, де вони поділилися своїми враженнями, отриманими від роботи обласного заходу.