Красноріченська громада

Луганська область, Сватівський район

Місцева влада зустрілась з громадськими активістами для налагодження співпраці

Дата: 19.02.2021 13:09
Кількість переглядів: 2917

12 лютого 2020 року представники місцевої влади (Красноріченської ТГ) зустрілись з командою експертів Мережі правового розвитку для того, щоб обговорити можливості участі у проєкті «Посилення експертного рівня місцевого самоврядування Луганської області для підтримки вразливих груп населення в умовах COVID-19». Проєкт відбувається за підтримки організації «Людина в біді» та фінансового сприяння Європейського Союзу.

На фото: Тарас Щербатюк, керівник проєкту

 

Тарас Щербатюк, керівник проєкту роз’яснив, яку саме користь принесе проєкт громаді:

 

«У нашій країні відбувся процес децентралізації.  Це як можливості для громад, так і великі виклики. Доводиться швидко вчитись, переформатовувати свою роботу, створювати нові підрозділи, запускати процеси, яких раніше не було. Зрозуміло, що це непростий момент для всіх. Часом складно виставити пріоритети, бо важливо врахувати всі можливості й ризики, побачити свої зони розвитку.

 

Саме в цьому громаді буде  корисним  дослідження Місцевого індексу прав людини (МІПЛ). Основні переваги МІПЛ для місцевого самоврядування: 

 1. аналіз допоможе визначити успішні та негативні практики роботи у сфері дотримання прав людини;
 2. отримати якісний зріз стану дотримання прав людини у громаді;
 3. налагодити спільну роботу з представниками громадськості (в першу чергу з вразливих груп населення);
 4. отримати рекомендації щодо поліпшення діяльності роботи у сфері дотримання прав людини;
 5. інструмент дозволить проводити самооцінку своєї роботи, що, в свою чергу, створить можливість оперативно реагувати на потреби мешканців громади;
 6. підняти рейтинг спроможності громади серед донорів технічної допомоги;
 7. отримати національну відзнаку «Громада дружня до прав людини».


На фото: Наталія Єсіна, експертка проєкту

 

Наталія Єсіна, експертка проєкту розповіла, як саме буде проходити дослідження:

 

«Для досягнення очікуваного результату ми маємо працювати спільно з представниками місцевого самоврядування. З нашого боку ми забезпечимо всю аналітичну роботу, а внеском місцевої влади стане відкриття максимального доступу до інформації, яка необхідна для аналізу. Етапи нашого дослідження будуть наступними:

 1. збір  необхідної для аналізу інформації;
 2. спілкування з працівниками виконавчого органу громади;
 3. аналіз індикаторів індексу під час безпосереднього  відвідування громади експертами;
 4. проведення контент-аналізу інформаційних ресурсів;
 5. опитування  представників вразливих груп населення.

Всього ми плануємо дослідити п’ять напрямків:

 1. Охорона здоров'я;
 2. Гідний рівень життя;
 3. Соціальний захист для вразливих категорій;
 4. Освіта та культурний розвиток;
 5. Право на інформацію.

Розпочинати будемо з найактуальніших на сьогодні напрямків - «Охорона здоров’я» й «Освіта та культурний розвиток».

За кожним з напрямків буде сформований звіт, якій увійде в загальний звіт по громаді з напрацьованими рекомендаціями щодо вдосконалення роботи та прикладами позитивних практик діяльності».

 

Представник селищної ради Красноріченської громади, Олег, Березін та заступник селищного голови, поділився враженнями та своїми очікуваннями від проєкту:

«Наша громад була створена у 2017 році. Наша команда вже проробила багато роботи, але по переду не менший об’єм. Саме тому ми завжди з великим ентузіазмом ставимось до можливості отримати нове навчання. Адже зміни відбуваються надзвичайно швидко і не завжди ми встагаємо так же швидко оволодіти новмим інструментами.

Тут стає в нагоді можливість попрацювати з експертами, отримати підтримку й рекомендації, які допоможуть нам уникнути помилок. Ну і звісно, важливо побачити свої сильні сторони, щоб спираючись на них будувати комфортне для нашої громади середовище…..».

Ця публікація була зроблена за підтримки організації «Людина в біді» за фінансового сприяння Європейського Союзу. Зміст матеріалу є виключно відповідальністю Мережі правового розвитку і не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу та організації «Людина в біді»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: У Красноріченської громади буде свій бренд! Тому запрошуємо всіх мешканців допомогти у визначенні логотипу. Голосувати можна до 12 травня 2021 року (до 24.00) і лише один раз!

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано