Красноріченська селищна військова адміністрація

Луганська область, Сватівський район

Протидія домашньому насильству

Запобігання та протидія домашньому насильству

Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та постанови Кабінету Міністрів України № 658 від 22.08.2018 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» постраждалі від домашнього насильства особи мають право звернутися особисто або через свого представника до спеціалістів Красноріченської селищної військової адміністрації та Красноріченської селищної ради.

Ви маєте можливість звернутися та отримати інформацію за телефоном: +380987400457, з понеділка по п’ятницю з 8.00 год. до 17.00 год., або надіславши звернення на електронну адресу: krasnorichensk@loga.gov.ua

Що таке домашнє насильство?

Відповідно до статті 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» домашнє насильстводіяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Які є види домашнього насильства?

Психологічне насильство – форма домашнього насильства, де вас словесно ображають, погрожують, принижують, переслідують, залякують та роблять інші дії спрямовані на обмеження волевиявлення людини. До цього виду насилля також відносять переслідування, постійний контроль з боку кривдника, погрози. Якщо вас ігнорують чи дискримінують через ваші переконання, віросповідання, національну, расову належність чи походження, шантажують – все це є одним із проявів психологічного насильства.

Економічне насильство – форма домашнього насильства, де вас обмежують у доступі до ваших грошей чи забороняють використовувати кошти так, як ви бажаєте. До нього також слід віднести пошкодження вашого майна, перешкоджання в доступі до їжі, житла, майна, обмеження в можливості працевлаштування чи навчання, змушення до жебрацтва та шантажування.

Сексуальне насильство – форма домашнього насильства, де присутні дії сексуального характеру, вчинені стосовно дорослої людини без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини. До цього також відноситься примушування до статевого акту з третьою особою, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості людини.

Фізичне насильство – форма домашнього насильства, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.

Куди потрібно звертатись в разі вчинення домашнього насильства?

Найперше, куди потрібно звернутися по допомогу – це поліція. Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до відділку та написати заяву. Пам’ятайте, що поліцейські можуть проникати до житла особи без рішення суду в невідкладних випадках, пов’язаних із припиненням акту домашнього насильства, у разі небезпеки для життя чи здоров’я постраждалої особи.

Якщо ви потребуєте консультації, боїтесь звертатись до поліції з даного питання чи з інших причин, то можете зателефонувати на номери гарячих ліній, де вам нададуть роз’яснення та консультування (усі дзвінки безкоштовні):

- 116-123 (з мобільного) або 0 800 500 335 – національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації, або сайт https://la-strada.org.ua/garyachi-liniyi;

- 116-111 (з мобільного), 0 800 500 225 – національна гаряча лінія для дітей та молоді, або сайт https://la-strada.org.ua/garyachi-liniyi;

- 15-47 – урядова «гаряча лінія» для осіб, які постраждали від домашнього насильства, або сайт https://1547.ukc.gov.ua/;

- 0 800 213 103 – «гаряча лінія» системи безоплатної правової допомоги.

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано