Красноріченська громада

Луганська область, Сватівський район

Незадекларована праця, не гарантуe розвиток бiзнесу!

Дата: 08.07.2021 10:32
Кількість переглядів: 86

 

 

Держпраці наголошує: незадекларована праця – погано для всіх!

 

Для держави. Неформальна економіка і незадекларована праця обмежують можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, зменшують надходження до державного і місцевих бюджетів. Зрештою, через несплату податків й єдиного соціального внеску держава змушена підвищувати податки для бізнесу.

 

Для роботодавців. Використання незадекларованої праці для роботодавця – це додаткові витрати часу та ресурсів на найм та навчання працівників, адже досвідчені спеціалісти відмовлятимуться працювати на таких умовах або швидко знайдуть краще місце. Використання незадекларованої праці створює проблеми з отриманням банківських кредитів та інвестицій. У разі перевірки інспекції праці таким роботодавцям загрожують істотні штрафи за порушення трудового законодавства.

 

Для працівників. Працівники, які не мають належним чином оформлених трудових відносин, позбавляються права на гідні умови праці, захист своїх інтересів у сфері праці, гарантій у соціальному захисті. Незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників та примушення їх до роботи на умовах роботодавця.

Погоджуєтеся працювати без трудового договору? Не розраховуйте на гідні умови праці та виконання усних домовленостей. Вас можуть необґрунтовано оштрафувати, звільнити без повідомлення, не заплатити лікарняні чи компенсацію в разі нещасного випадку.

 

Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: У Красноріченської громади буде свій бренд! Тому запрошуємо всіх мешканців допомогти у визначенні логотипу. Голосувати можна до 12 травня 2021 року (до 24.00) і лише один раз!

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано