Красноріченська громада

Луганська область, Сватівський район

Головне для громадських об'єднань про кінцевих бенефіціарних власників

Дата: 20.09.2021 15:40
Кількість переглядів: 39

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

СХІДНЕ МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ (М. ХАРКІВ)

ВІДДІЛ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА ГРОМАДСЬКИХ ФОРМУВАНЬ У ЛУГАНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

СХІДНОГО МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ

(М. ХАРКІВ)

 

У зв'язку з прийняттям наказу Міністерства фінансів України від 19.03.2021 року № 163

 

"Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності", зареєстрованого Міністерством юстиції України 08 червня 2021 року за № 768/36390 (далі – Наказ), яким затверджено Положення про форму та зміст структури власності, з 11 липня 2021 року, у громадських об'єднань зі статусом юридичної особи (у тому числі місцевих осередків громадських об'єднань зі статусом юридичної особи) змінюються правила подачі інформації про кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ) та виникає необхідність подати державному реєстратору відомостей про КБВ.

 

            Звертаємо увагу, що іншим громадським формуванням – професійним спілкам, організаціям професійних спілок, структурним утворенням політичних партій, творчим спілкам тощо  подавати відомості про КБВ державному реєстратору не потрібно!

  Тож, що саме змінюється і які нові правила подання інформації про КБВ з 11 липня 2021 року?

 

            1. Всім громадським об'єднанням зі статусом юридичної особи та місцевим осередкам громадських об'єднань зі статусом юридичної особи (далі – громадські об'єднання), що були зареєстровані до 28 квітня 2020 року та щодо яких в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) відсутні відомості про КБВ, необхідно подати до державних реєстраторів протягом 3 місяців, починаючи з 11 липня 2021 року, інформацію про КБВ.

            Водночас, згідно з листом Міністерства юстиції України від 09.07.2021 № 32032/8.4.4/32-21, необхідно також здійснити оновлення відомостей про КБВ в Єдиному державному реєстрі всім юридичним особам щодо яких відповідно до закону в Єдиному державному реєстрі мають міститися відомості про КБВ та які зареєстровані до набрання чинності наказом Міністерства фінансів України від 19 березня 2021 року № 163 "Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності", незалежно від того, чи міститься про них актуальна інформація, чи вона потребує оновлення.

 

            2. У разі зміни КБВ громадські об'єднання зобов'язані повідомляти державного реєстратора про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення, та подавати державному реєстратору документи, що підтверджують ці зміни.

 

            3. Кожного разу, при зверненні до державного реєстратора щодо державної 

реєстрації змін до відомостей про громадське об'єднання, що містяться у Єдиному державному реєстрі, необхідно повідомляти державного реєстратора про відсутність змін у відомостях про КБВ або у разі зміни, протягом 30 робочих днів повідомляти про такі зміни та подавати державному реєстратору документи, що підтверджують ці зміни.

 

4. Громадським об'єднанням необхідно щорічно, починаючи з наступного року з дати державної реєстрації громадського об'єднання, протягом 14 календарних днів подавати державному реєстратору документи  для підтвердження відомостей про КБВ.

            Акцентуємо увагу, що несвоєчасне подання державному реєстратору передбаченої Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань" інформації про КБВ або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про КБВ є адміністративним правопорушенням, та тягне за собою накладення штрафу на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

            Контактні номери телефонів відділу державної реєстрації друкованих засобів  масової інформації та громадських формувань у Луганській області Управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) - 0645242216, 0953624202.

 

            На сторінці Відділу у мережі Фейсбук за посиланням https://www.facebook.com/Відділ-державної-реєстрації-ДЗМІ-та-гром-формувань-у-Луганській-області-1044361669100972 постійно розміщується цікава інформація, інформація щодо державної реєстрації громадських формувань (у тому числі про КБВ) та новини у сфері державної реєстрації громадських формувань.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: У Красноріченської громади буде свій бренд! Тому запрошуємо всіх мешканців допомогти у визначенні логотипу. Голосувати можна до 12 травня 2021 року (до 24.00) і лише один раз!

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано