Електронний рецепт
👨⚕ Що потрібно знати про е-рецепт – МОЗ відповідає на найбільш поширені питання українців:
❓ На які ліки буде потрібен електронний рецепт?
Електронний рецепт пошириться на всі зареєстровані в Україні лікарські засоби, що підлягають відпуску за рецептом лікаря.
При цьому перелік рецептурних ліків не розширюється. Всі ліки, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, можна буде отримати зокрема і за електронним рецептом.
❓ Чи будуть ще діяти паперові рецепти?
Так, е-рецепт буде впроваджуватися поступово: за відсутності світла чи звʼязку у медичному закладі, лікар, як і раніше, зможе виписати вам рецепт на спеціальному паперовому бланку.
❓ Чи потрібно мати декларацію з сімейним лікарем для того, щоб отримати рецепт?
Електронний рецепт можна буде отримати незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Водночас пацієнт має бути обов’язково зареєстрований в електронній системі охорони здоров’я – це проста процедура, яку може швидко здійснити будь-який лікар.
❓ Які лікарі будуть виписувати е-рецепти?
Виписати е-рецепт зможуть лікарі усіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік, або ж лікар-ФОП.
❓ Чи можна отримати рецепт на ліки, не звертаючись на прийом до лікаря?
У разі тривалого лікування за хронічних захворювань або ж за потреби продовжити лікування чи профілактику повторний електронний рецепт на потрібні ліки можна буде отримати, звернувшись до свого сімейного лікаря дистанційно. Для цього в системі попередньо обовʼязково має бути зафіксоване перше призначення від вашого лікуючого лікаря.
❓ Чи можна придбати меншу кількість ліків за рецептом, ніж призначив лікар?
Так, ви зможете погасити електронний рецепт частково, тобто придбати меншу кількість ліків, аніж вам призначив лікар. Так ви зможете одноразово погасити рецепт на мінімальну кількість препарату (наприклад, блістер чи ампулу). При цьому повторно отримувати рецепт для відпуску залишку ліків не потрібно.
❓ Як отримати рецепт на ліки в сільській місцевості, де обмежений доступ до медичних послуг?
Пацієнти у віддалених регіонах зможуть придбати рецептурні ліки за паперовим рецептом від фельдшера.
❓ Чи обовʼязково мати телефон, щоб отримати е-рецепт?
У разі, якщо ви чи ваші близькі не маєте мобільного телефону, лікар надрукує спеціальну інформаційну пам’ятку з деталями призначення, номером та кодом для погашення рецепта в аптеці.
❓ Чи будуть діяти виключення на відпуск ліків на територіях, де ведуться бойові дії?
Так, на період дії воєнного стану буде діяти виключення на придбання рецептурних ліків без рецепта лікаря в межах територіальних громад, які розташовані в районі проведення активних воєнних (бойових) дій.
❓ Як волонтери зможуть закупляти ліки для потреб воєнного часу?
Військові адміністрації, підрозділи Збройних сил, а також залучені волонтерські та благодійні організації можуть закупляти рецептурні ліки оптово безпосередньо у дистрибʼюторів для потреб воєнного часу без рецепта.