ЗВІТ про повторне відстеження результативності регуляторного акту «Про затвердження ставок єдиного податку  для суб’єктів малого підприємства - фізичних осіб  які здійснюють підприємницьку діяльність без створення  юридичної особи.»

Дата: 29.03.2023 17:08

ЗВІТ

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер: рішення Красноріченської селищної ради від 10.06.2021 № 13/1«Про затвердження ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємства-фізичних осіб які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи»

2. Назва виконавця заходів з відстеження: відповідальна  постійна комісія з питань регуляторної політики Красноріченської селищної ради.

3. Цілі прийняття акта:
Цілями державного  регулювання  в даному  випадку є:
-  створення  фіксованого розміру ставки єдиного податку;
-  створення рівних  умов  всім  суб’єктам господарювання громадою для
   розвитку  підприємницької  діяльності;
- збільшення  надходжень  до селищного бюджету за рахунок сплати єдиного податку;
- підвищення прозорості і відкритості процедури встановлення  розміру єдиного
  податку шляхом запровадження принципу оприлюднення матеріалів в засобах
  масової інформації.

4. Виконання заходів з відстеження:  з 13.03.2023 по 27.03.2023.

5. Тип відстеження: повторне відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження:

Для встановлення кількісних значень показників результативності регуляторного акта використовувались дані Фінансового відділу Красноріченської селищної ради Сватівського району Луганської області. Результативність дії пройнятого рішення про розміри ставок єдиного податку здійснювалась за допомогою наступних заходів- моніторинг надходжень до бюджету від сплати єдиного податку у 2022 році.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також способи одержання даних.
Для встановлення кількісних значень показників результативності регуляторного акта використовувались дані Красноріченської селищної ради та  об’єднаної державної податкової інспекції. Результативність дії прийнятого рішення про розміри ставок єдиного податку здійснювалась за допомогою наступних заходів:
     -  моніторингу  надходжень до бюджету від  сплати єдиного податку за 2021 -2022 роки.

У зв’язку із запровадженням воєнного стану на території країни відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» та окупацією території громади збройними формуваннями російської федерації, відсутня можливість щодо використання даних податкової служби та статистичних даних за період 2022 року        .

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта:
1. Сума надходжень від сплати єдиного податку відповідно по рокам.

Назва показника

Роки

рік

рік

Сума надходжень єдиного податку ( тис. грн.)

734,025

1088,819

Приріст до попереднього
року, періоду, тис.грн

354,794

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного  акта та ступеня досягнення визначених цілей.
Аналіз кількісних показників чисельності платників та надходжень єдиного податку до селищного  бюджету за 2021-2022 роки свідчить про їх зменшення. Це говорить про те, що єдиний податок є ефективним та значним механізмом підприємницької діяльності, який має значні переваги як для селищного бюджету, так і для приватних підприємців ОТГ.

10. Висновок:
Прийняття даного регуляторного акту є доцільним та ефективним заходом подальшого розвитку підприємницької діяльності, зростання кількості робочих місць, економічної стабільності в ОТГ.

Начальник Красноріченської

Військової адміністрації                                                        Павло БОЖКО

28 березня 2023 рік