Вербальне насильство: визначення, форми, як реагувати
Конфлікти в стосунках - це нормальна, інколи навіть корисна частина взаємодії між людьми. Навіть у випадку, коли ви спілкуєтеся з кимось дуже схожим на вас, неодмінно виникнуть ситуації, коли ваші погляди розходитимуться. Або ситуації, коли приймаються рішення, які вас не влаштовують чи призводять до незручностей. У здорових та гармонійних стосунках такі конфлікти можна вирішувати через відкритий діалог. І навіть якщо конфлікт загострюється, партнери зазвичай можуть знайти компроміс, щоб забезпечити безпеку та взаємну повагу.
Але коли один партнер словесно ображає іншого, ситуація може стати набагато гіршою. Люди, які словесно ображають своїх партнерів, часто змушують їх почуватись некомфортно, налякано, принижено та збентежено, навіть якщо сварки не було. Така поведінка є неприпустимою. Розберемо це детальніше далі у статті.
Що таке вербальне насильство?
Вербальне насильство містить в собі дії, спрямовані на приниження, образу, звинувачення або погрози в адресу іншої людини. Хоча кривдник може підвищувати голос і поводити себе агресивно і загрозливо, словесні напади не завжди обов'язково супроводжуються лише криком. Це можна визначити за манерою спілкування кривдника, яка часто містить принизливі висловлювання та спроби деморалізувати співрозмовника/-цю.
Вербальне насильство може довго залишатись непоміченим. Може здатися, що це просто особливості “запального” характеру, адже партнер завжди просить вибачення. Однак з часом суперечки можуть стати більш вибуховими. Кривдник може почати злитися через найменші дрібниці.
Спочатку кривдник може просто дражнити, але надалі спілкування все більше переростає у приниження або контроль. Наприклад фраза: “Я думаю, той хлопець витріщається на тебе!” згодом може перетворитись на: “Хочеш привернути увагу, аби мене розлютити?”. Не рідко вербальне насильство переростає в інші види насильства, зокрема фізичне чи сексуальне.
Повний текст за посиланням https://rozirvykolo.org/korysni-materialy/verbalne-nasilstvo-viznahennya-ormi-yak-reagvati