Красноріченська селищна військова адміністрація

Луганська область, Сватівський район

18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права

Дата: 18.05.2024 09:41
Кількість переглядів: 45

18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права

18 травня вісімдесят років тому радянська влада розпочала депортацію всього кримськотатарського народу до Центральної Азії з Криму. Упродовж трьох днів десятками залізничних вагонів було силоміць вивезено близько 200 тисяч людей.

Нелюдський акт депортації призвів до незліченних жертв. В ешелонах смерті, у місцях спецпоселень загинули тисячі безневинних людей, було знищено цілі родини, скалічено сотні тисяч людських життів, в одну мить цілий народ позбавили найціннішого – Батьківщини, права жити на своїй землі, сповідувати свої традиції та бути вільними. Тоді це був свідомий злочин проти народу та людяності.

Історія, на жаль, повторюється. З окупацією Кримського півострова корінне населення знову зіштовхнулося із системним тиском, репресіями за національною ознакою. Ті, хто виступає проти незаконної анексії Криму або висловлює незгоду з інших питань, зазнають численних серйозних порушень прав людини, переслідувань, дискримінації та стигматизації з боку російської окупаційної влади.

З метою вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року, висловлюючи підтримку кримськотатарському народові та засуджуючи політику тоталітарного режиму щодо утисків кримськотатарського народу 2015 року Верховна Рада України Постановою № 792-VIII визнала депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу та установила в Україні 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Україна вживає заходів задля сприяння консолідації та розвиткові української нації, а також розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів. Статус корінного народу України кримські татари, караїми, кримчаки отримали із прийняттям Закону України «Про корінні народи України», який набув чинності 23 липня 2021 року.

Корінні народи України мають право на самовизначення у складі України, їм гарантується право на правовий захист від будь-яких дій, спрямованих на:

1) позбавлення ознак етнічної приналежності та цілісності як самобутніх народів, позбавлення культурних цінностей;

2) виселення або примусове переміщення із місць компактного проживання у будь-якій формі;

3) примусову асиміляцію або примусову інтеграцію у будь-якій формі;

4) заохочення або розпалювання расової, етнічної чи релігійної ненависті, спрямованої проти них.

Корінні народи мають культурні, освітні, мовні та інформаційні права.

Пам’ятаємо жертв трагедії та віддаємо шану всім, хто постраждав від дій тоталітарної влади. У єдності боремося за наше спільне майбутнє, відвойовуємо кожен клаптик своєї землі, відстоюємо своє право на самовизначення.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора