Красноріченська селищна військова адміністрація

Луганська область, Сватівський район

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА ВИКРАДЕННЯ ДІТЕЙ

Дата: 16.07.2024 08:30
Кількість переглядів: 73

Фото без опису

 

Однією зі складних проблем сьогодення є безвісти зниклі діти.

Від початку цього року до поліції надійшло заяв про зникнення 351 дитини. Дітей було знайдено протягом першої доби. Це дуже добре, оскільки якщо діти знаходяться протягом першої доби, вони не можуть стати жертвою злочинів. Є діти, яких поліція шукає тиждень, місяць і навіть кілька років. Не всі діти знаходяться живими, бувають негативні випадки. Поліцією вживаються всі заходи для того, щоб знайти дитину. Обов’язково вивчається, чим захоплюється, які обставини зникнення. Батькам необхідно говорити якомога більше інформації про дітей. Тому що досить часто, прикриваючи конфлікти в сім’ї, батьки не все розповідають поліції, і потім виникають ускладнення з тим, аби швидше повернути дитину додому.

Одним із заходів щодо попередження та профілактики зникнення дітей є:

Інформаційні хвилинки «Безпека дітей»

Перегляд відео – роликів на тему: «Викрадення дітей», бесіда «Правила поводження з незнайомими людьми»

Круглий стіл «Профілактика та попередження випадків зникнення дітей»

Усний журнал «Безпечна поведінка вдома і надворі»

Урок – лекція «Правила безпечної поведінки з незнайомими людьми»

Бесіда з батьками «Як уберегти дитину від викрадення: поради батькам».

Всі діти є у групі ризику. Батькам важливо пояснювати дітям, як себе поводити. Але найважливіше ─ це довіра між батьками та дітьми, аби діти могли до них звернутися. Наприклад, якщо це булінг у школі або кібербулінг. Є випадки, коли діти скоюють самогубство через конфлікти з батьками чи однолітками. Тому якщо дитина зникає, необхідно повідомляти поліцію. Якщо це підліток, який любить погуляти, необхідно знати, кому з його компанії зателефонувати, знати, де дитина може знаходитися. Якщо дитина залишає записку, потрібно обов’язково негайно телефонувати у поліцію, тому що буває запізно”.

У разі зникнення дитини “потрібно негайно звернутися або до найближчого відділку поліції або зателефонувати 102. Також можна зателефонувати на Національну дитячу гарячу лінію за номером 116 111.

Щодо розшуку дітей, чим раніше ви звернетесь, тим краще. Батьки повинні знати контакти дітей, у що вона була одягнена, повинне бути обов’язково останнє фото дитини. Часто бувають випадки, коли батьки взагалі не знають, де дитина знаходиться, можуть і через тиждень повідомити, що дитини немає вдома. Є діти, які тікають декілька разів з дому. До того ж, і з забезпечених сімей через непорозуміння з батьками, що є досить розповсюдженим явищем, провокує конфлікти і діти тікають з дому. Іноді діти не хочуть навчатись або батьки нав’язують їм свою філософію, або обмежують дітей у їхніх бажанням. Тому батькам варто побачити причину і у собі.

Батьки можуть створювати комфортну атмосферу вдома для того, щоб діти могли довіритися, якщо раптом щось сталося. Якщо менші діти не дуже хочуть розповідати, як у них справи, то запитайте у них щось цікаве, наприклад, що вони цікаве почули, з ким грались, що найбільше подобається у школі, крім перерви тощо. Тобто варто ставитися з гумором до певних ситуацій і підходити до дитини з посилом “я б дуже хотіла тобі допомогти, якщо у тебе немає настрою, то повернемося до цієї теми чи розмови трохи згодом”. Можливо, після смачної вечері у дитини з’явився настрій і вдасться поговорити”.

Шановні батьки, бережіть своїх дітей!

Служба у справах дітей


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора