День миру в Україні та Міжнародний день миру
Історію нашої цивілізації загалом можна назвати історією воєн - лише в минулому столітті людству судилося пережити дві світові війни, зараз стоїмо на порозі третьої, а локальні збройні зіткнення в різних місцях планети виникають постійно.
Для припинення воєнних конфліктів у світі, на думку ООН, недостатньо урядових політичних угод - стійкий мир має базуватися на моральній та інтелектуальній солідарності людства. Саме ця ідея покладена в основу Міжнародного дня миру, який відзначають щороку 21 вересня.
21 вересня національний День миру відзначає й Україна - країна, в якій третій рік триває війна.
Міжнародний день миру встановлено резолюцією Генасамблеї ООН від 30 листопада 1982 року.
Спочатку відзначали у 3-й вівторок вересня; пізніше, резолюцією 55/282 від 7 вересня 2001 року Генасамблея ухвалила, що з 2002 року Міжнародний день миру щорічно відзначатимуть 21 вересня.
День Миру, йдеться в резолюції, відзначатиметься як день глобального припинення вогню і відмови від насильства, усім державам і народам запропоновано дотримуватися припинення воєнних дій протягом цього дня.
У центральних установах ООН цей День щорічно розпочинається спеціальною церемонією біля Дзвона миру, встановленого в західній частині саду, у дворі комплексу на газоні перед будівлею Секретаріату.
Зазвичай о 10 год. 00 хв. за місцевим часом (14 год. 00 хв. за Грінвічем), Генеральний секретар ООН, перш ніж ударити в дзвін, виступає зі спеціальним зверненням і закликає народи всього світу замислитися на мить над значенням миру для всіх людей. Після хвилини мовчання Голова Ради Безпеки також виступає із заявою від імені членів Ради.