Інтерактивна лекція до Всесвітнього дня ментального здоров’я
З метою підвищення обізнаності щодо проблем психічного здоров'я щороку, починаючи з 1992 року, 10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я або День ментального здоров’я. Цей день було засновано з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я. Він існує для того, щоб привернути увагу до проблем психічного здоров’я у світі та скоротити поширення депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії та розумової відсталості.
Але останнім часом ця проблема зорієнтовується в бік підтримання психічного благополуччя і рівноваги будь-якої людини. Всесвітній день ментального здоров’я більше спрямований на підтримку людей, які не страждають на серйозні відхилення з боку психіки, проте переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, які б допомогли їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами.
Психологічно здорова людина – це насамперед людина спонтанна і творча, життєрадісна і весела, відкрита, яка пізнає себе і навколишній світ не тільки розумом, а й почуттями, інтуїцією. У збереженні та зміцненні психічного здоров’я важливе значення має дотримання принципів здорового способу життя.
Психічне здоров’я кожного в першу чергу залежить від нього самого і його близьких. Задача кожної сучасної людини зберігати свою душевну рівновагу, бути готовою до стресових ситуацій, і за необхідності звертатися за допомогою, а не пускати на самоплив симптоми перевантаження, депресії, емоційної нестійкості.
07.10.2024року, в рамках заходів до Всесвітнього дня психічного здоров’я, для посадовців Красноріченської селищної військової адміністрації, Красноріченської селищної ради та викладачів Красноріченського ліцею пройшов онлайн-захід. Лікарем сімейної медицини КНП «Красноріченська АЗПСМ» КСР Миколою АНГОЛЕНКО проведено інтерактивну лекцію на тему: «Психічне здоров´я. Навички плекання стійкості, управління стресом».
Під час зустрічі було розкрито наступні питання:
-
Ментальне здоров’я як невід’ємна частина щасливого життя котра поєднує різні аспекти;
-
Як зрозуміти, що стан душевного здоров’я вийшов із рівноваги та настав час звернутися по допомогу;
-
Корисні поради з питань психологічної самодопомоги та як взяти під контроль емоції.
Підсумовуючі зустріч Микола АНГОЛЕНКО звернувся до присутніх: «Якщо ви відчуваєте, що не в змозі скористатися цими порадами і самостійно впоратися зі стресами і проблемами у вашому житті, обов’язково зверніться за професійною допомогою. Це допоможе уникнути можливих негативних наслідків стресу. Не займайтеся самолікуванням без консультації фахівця! Будьте уважними один до одного та оберігайте власне психічне здоров’я.»